Jak stworzyć źródło dochodu pasywnego z e-biznesu? (wideo)

21 Kwi 2011 Brak komentarzy Autor:

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

Dochód pasywny to pojęcie stosunkowo słabo znane w Polsce. Oznacza ono okresowy, np. comiesięczny, dochód uzyskiwany bez stałego angażowania własnej pracy.

Raz wykonana czynność, jakaś akcja, działanie, przynosi ciągle zyski. Film ten precyzyjnie, z użyciem odpowiednich przykładów, wyjaśnia, czym jest tradycyjny dochód pasywny, a następnie przechodzi do pokazania, jak stworzyć z e-biznesu źródło dochodu pasywnego. Omawiam dwie metody. Obie można zastosować praktycznie jednocześnie, co zresztą sam czyniłem z świetnym efektem.

Po wydzierżawieniu pierwszego e-biznesu przez dobrych kilkanaście dni nie wiedziałem, co zrobić z zyskanym wolnym czasem. To właśnie czas stał za decyzją o dzierżawie. Zasada Pareto ukazała dobitnie, że trzeba to zrobić.

Zasada Pareto

Twórca: Vilfredo Pareto, badając strukturę własności dóbr materialnych społeczeństwa, odkrył pewną prawidłowość, a mianowicie, iż 80% całkowitego majątku kraju znajduje się w rękach zaledwie 20% społeczeństwa.

Zasada 80/20 Pareto stała się dziś bardzo popularna w biznesie. Głosi ona, że 80% wyników wypływa tylko z 20% przyczyn. Oczywiście liczb 80 i 20 nie należy tutaj traktować jako standardowy równy podział. Najważniejsze w tej zasadzie jest to, że nie zdarza się, aby 100% nakładów dawało 100% efektów. Stosując w praktyce tę zasadę, należy wyszukiwać te czynności, które przynoszą największe efekty, odrzucając inne, mniej wartościowe.

Tak właśnie uczyniłem. Po analizie okazało się, że ze wszystkich serwisów, jakie wtedy tworzyłem, jeden z nich zajmował mi 80% czasu dnia, a dawał tylko 20% całości dochodów. Miałem 2 wyjścia – zarzucić projekt albo coś z nim zrobić. Zarzucić wypieszczone, ukochane dzieło było ciężko – w końcu działało i przynosiło zyski. Co prawda nie zadowalające, ale były. Tak wpadłem na pomysł, by serwis wydzierżawić. Uczyniłem dla siebie trwałe kilkuletnie źródło dochodu pasywnego, a potem całość sprzedałem.

Bardzo łatwo dzierżawić także domeny i czerpać z tego zyski. Oczywiście dobre domeny.

 

Podziel się ze znajomymi:
  • Facebook
  • Blip
  • Flaker
  • Gadu-Gadu Live
  • Wykop
Tagi: ,

Autor:

Od 1994 roku obecny w Internecie. Publikował w prasie komputerowej kursy budowy stron www. Doradza i wspiera rozwój wielu e-biznesów. Prowadzi szkolenia z szeroko pojętej tematyki e-biznesu. Posiadacz certyfikatu zaawansowanego mówcy organizacji Toastmasters International.
Podziel się ze znajomymi:
  • Facebook
  • Blip
  • Flaker
  • Gadu-Gadu Live
  • Wykop

A Ty co o tym myślisz?

Dodaj swój komentarz!