Obrazy i fotografie

Co musi zawierać‡ dobrze zbudowana strona www? Część 6
  • Fotografie i grafika na stronie www

Co znajdziesz w tym materiale wideo?

W wyszukiwarkach można poszukiwać także grafiki lub fotografię użyć jako zapytanie do wyszukania. Istnieje specjalny atrybut w znaczniku <img> który służy w języku HTML do tego by informować np wyszukiwarki co jest zawartością fotografii czy użytej grafiki na stronie www.

Elementy ważne z punktu widzenia biznesowego muszą mieć uw znacznik zastosowany i stosownie do informacji wizualnej wypełniony tekstowo. I podobnie jak z Meta Tagami omawianymi w poprzednim filmie jest to atrybut którego działania nie widać bezpośrednio na ekranie. Co nie oznacza, że jest zbędny i można go zostawić pustym. A jednak wiele analizowanych przez nas serwisów www ma ten atrybut nie wypełniony.

Zobacz o jaki atrybut chodzi, jak go wypełnić i przede wszystkim jak samodzielnie sprawdzić co za opisy zawierają grafiki i fotografie na Twojej stronie www. Popatrz jak to robi Twój konkurent i w czym jest lepszy od Ciebie.

Czy nazwy plików graficznych z obrazami czy fotografiami produktów też mają znaczenie? Na pewno te nazwy jakie nadaje aparat fotograficzny nie są biznesowo korzystne… Jak zatem pogodzić ów atrybut oraz nazwy plików by wszystko współgrało z wytycznymi optymalizacji strony www pod kątem silników wyszukiwarek (SEO)? Przy nazwach plików wielowyrazowych zastosujesz znak dolnej kreski „_” czy może myślnik „-”, który lepszy?

Zobaczysz także zabraną w całość wiedzę o znacznikach tytułu strony www, meta tagów, nagłówków i śród nagłówków oraz jak do tego wszystkiego mają się fotografie i obrazy na www wraz z nazwami plików.  Wszystko pokazane na szablonie prawidłowo zrobionej pojedynczej strony www. Obejrzyj materiał filmowy.

Zobacz także