Konta, profile, podstawowe elementy interfejsu Google Analytics

Fundamenty Google Analytics - część 2
  • Konta, profile, podstawowe elementy interfejsu. Fundamenty Google Analytics (część 2)

Co znajdziesz w tym materiale wideo?

Po pierwszej części wprowadzającej do Google Analytics w tym materiale zapoznasz się z procedurą zakładania konta GA, jego obsługą i podstawowymi elementami interfejsu.

Zakładanie konta

Procedura zakładania konta Google Analytics nie jest skomplikowana, jednak istnieje kilka elementów na które warto zwrócić uwagę. Nieprawidłowe ustawienie ustawienie konta i profilu, może prowadzić do przekłamań w prezentowanych wynikach, a co za tym idzie do wyciągania błędnych wniosków, a tego chcemy uniknąć.

W tym odcinku przejdziemy, krok po kroku, procedurę dodawania strony internetowej do Google Analytics. Począwszy od zakładania konta Google Analytics, aż po instalację odpowiedniego skryptu w kodzie strony. Pokażemy to na przykładzie witryny opartej o system CMS o nazwie WordPress (dodamy kod do strony używając do tego zwykłego edytora, jak i przerobimy wersje z gotowym pluginem, który jeszcze bardziej skraca czas całej operacji). Oczywiście sprawdzimy także, czy kod został prawidłowo zainstalowany i jest widoczny w panelu GA.

Konta i profile

Odpowiednia konfiguracja kont i profili może zaoszczędzić nam problemów w przyszłości. Pokażemy, jak to zrobić odpowiadając  m.in. na pytania:

Jeżeli masz już konto GA to po tej części możesz sprawdzić, czy jest ono prawidłowo skonfigurowane. Jeżeli dopiero zakładasz konto to tutaj dowiesz się jak to zrobić dobrze.

Nieodłącznym elementem kont i profili jest moduł do zarządzania uprawnieniami. Jeżeli współpracujesz np. z firmą pozycjonującą Twoją witrynę to warto dodać im uprawnienia nie do całego konta ale tylko do wybranego profilu. Tutaj dowiesz się jak to zrobić.

Interfejs

Na koniec tego odcinka omówione zostały podstawowe elementy wyglądu (interfejsu) panelu Google Analytics. Pulpit nawigacyjny, widgety, raporty czasu rzeczywistego, budowa i struktura raportów, wizualizacja danych.

Spis treści

Jak sprawdzić czy masz zainstalowany kod Google Analytics na stronie.
00:17
Zakładanie konta Google Analytics - krok po kroku. Instalacja kodu GA na swojej stronie internetowej (na przykładzie strony opartej o Wordpressa)
03:41
Konta i profile. Najważniejsze wskazówki dotyczące konfiguracji. Nadawanie uprawnień.
12:05
Podstawowe elementy interfejsu. Budowa raportów.
22:06

Zobacz także