Nagłówki – tekst Twój pracownik

Co musi zawierać‡ dobrze zbudowana strona www? część 1
  • Formatowanie nagłówków H na stronie wwww

Co znajdziesz w tym materiale wideo?

Wszystko w internecie kręci się na około tekstu. Tekst to informacja. A czego poszukujemy w wyszukiwarkach? Informacji czyli tekstu. To właśnie od jakości prezentacji tekstu na stronie www oraz jego merytorycznej zawartości, zależy czy odwiedzający zrobi to co byś chciał by na Twojej stronie www dla Ciebie zrobił (np. kupił produkt).

Tekst na stronie www jest Twoim pracownikiem. A pracownik musi dobrze wyglądać oraz być „wygadany” czyli dobrze i ciekawie mówić. Zgodzisz się z nami, że im lepszy pracownik tym większy i łatwiejszy do zbudowania zysk dla firmy. Zatem zadbaj o wygląd tekstu jak i jego zawartość.

Z filmu dowiesz się czym jest typografia i co się składa na prawidłowy wygląd tekstu na ekranie.  Pokażemy czym są nagłówki i jak duży mają wpływ na konwersję (CR – conversion rate).  Nie baz znaczenia jest także prawidłowa długość tekstu na stronie www i jego wygląd by ktoś chciał go czytać.

Czy masz u siebie wizualnie zachęcające do czytania teksty które są prawidłowo pod pozycjonowanie zbudowane w języku HTML? Przykłady na istniejących stronach www pokażą Tobie jak dokonać analizy swojej strony www samodzielnie.

Zaczynamy od samej góry od nagłówka i kolejnych nagłówków czyli w języku HTML są to znaczniki <h1> do <h6>.

Najważniejsze w tym materiale wideo to jak wizualnie pokazać tekst by odczucie psychiczne było „chcę to przeczytać!”

Zobacz także