Wybór domeny i oprogramowania sklepu internetowego

Wprowadzenie do sklepów internetowych - część 2
  • Skrypt i domena

Co znajdziesz w tym materiale wideo?

Dobra domena i oprogramowanie sklepu internetowego to podstawa. Odpowiednio dobrane w momencie startu, zaoszczędzą ci wielu dodatkowych kosztów w późniejszym okresie. Warto poświęcić trochę czasu na początku drogi, aby wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Wybór domeny

Dzięki dobrej domenie Twoi klienci szybciej zapamiętają właśnie Twój sklep, wyróżnisz się z tłumu innych sprzedawców i będzie Ci łatwiej zbudować rozpoznawalną markę.

Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić, dlatego też w materiale wideo umieściliśmy 6 wskazówek, które pomogą Ci wybrać tę właściwą domenę dla Twojego sklepu. Zastanowimy się:

Stosując się do tych wskazówek wyeliminujesz od razu domeny skazane na porażkę i szybciej znajdziesz tę właściwą.

Wybór oprogramowania sklepu

Druga z decyzji jaką musisz podjąć, uruchamiając sklep to wybór oprogramowania do jego obsługi. Na rynku dostępne są setki rozwiązań i problem polega na tym, aby wybrać to,
które spełni Twoje wymagania w momencie startu, i nie będzie Cię ograniczać, gdy Twój biznes będzie się rozwijał

Aby ułatwić Ci to zadanie, zaczniemy od omówienia 4 podstawowych typów oprogramowania sklepowego:

Wskażemy ich najważniejsze wady i zalety oraz zastanowimy się, które rozwiązanie wybrać, gdy na otwarcie sklepu mam mniej niż 10 000zł?

Na koniec 6 kroków, które ułatwią Ci wybór konkretnego oprogramowania, już dla Twojego biznesu. Zaczniemy od definicji celu dla sklepu a skończymy na omówieniu tego, jak wybrany mechanizm przetestować (zwykłe „poklikanie” w wersji demo na pewno nie wystarczy).

Spis treści

6 rzeczy na które należy zwrócić uwage wybierając domenę dla sklepu.
00:16
Rodzaje oprogramowania sklepowego (SaaS, OpenSource, komercyjne, dedykowane). Wady i zalety różnych rozwiązań. Co wybrać gdy na otwarcie sklepu mam 10 000zł?
09:09
Jak wybrać skrypt sklepu dla swojego biznesu (w 6 krokach).
19:25

Zobacz także